جادوی کلمات:

روزی مرد کوری روی پله‌های ساختمانی نشسته بود و کلاه و تابلویی را در کنار پایش قرار داده بود. روی تابلو خوانده می‌شد:

 "من کور هستم لطفا کمک کنید."

روزنامه‌نگار خلاقی از کنار او می‌گذشت. نگاهی به او انداخت. فقط چند سکه در داخل کلاه بود. او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت، آن را برگرداند و اعلان دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و آنجا را ترک کرد.

عصر آن روز، روزنامه‌نگار به آن محل برگشت و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد کور از صدای قدمهای او، خبرنگار را شناخت. از او پرسید که بر روی تابلو چه نوشته است؟

روزنامه نگار جواب داد: "چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم" و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد.

مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است ولی روی تابلوی خوانده می‌شد: "امروز بهار است، ولی من نمی‌توانم آن را ببینم."

/ 4 نظر / 4 بازدید
زاهد

اینک که چشمانمان پرفروغند حقیقت بزرگ هستی را که همان خالق است نمی بینیم و فکر می کنیم که این دنیا از سر تصادف به جود آمده است و جهان کهنه کتابی است که اول و آخر آن افتاده است. پس زیبنده است که ما هم این جمله را با سطری بزرگ و خطی زیبا نوشته و بر سردرب محیط کارمان نصب کنیم که : امروزهم خدا هست ولی من نمی توانم آن را ببینم

دوست خوب

انتخاب با توست می توانی بگویی صبح بخیر خدا جان یا بگویی خدا بخیر کنه صبح شده (وین دایر)

rozkabootar@yahoo.com

به نام خدا - به نام خدایی که پروانه را آفرید گل و خنده و خانه را آفرید سلام - سلام به همه عزیزانی که معنی سلام را می دانند و برای دوستی حرمت و ارزش خاصی قائلند .آغاز سال میلادی و تولد پیامبر صلح و دوستی حضرت مسیح بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد