در اندرون هر یک از ما فاتحی زیست می کند.

 

 پیروز مندان، فاتحان لحظه هایند  و شکوه زندگی را در کام فرصت ها می جویند   بسان همه ی دیگر آدمیان   آری از شکست می ترسند،   اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند   فاتحان هرگز به نومیدی  پای خویش واپس نمی کشند  و چون توسن زندگی به سرکشی لجام بگسلد   تا که رام نگردد   به قرار ننشیند   فاتحان مفهوم شگفت انعطاف را خوب می دانند   و خوب می دانند که پیوسته راهی دیگر هست   و جانشان همواره آمیخته ی شوقی است   به آزمون تمامی راههای زندگی   ...................................   فاتحان میدانند که پا بر قله های تکامل ندارند   در آیینه ی صداقت به حرمت، ضعف خود را   نظاره می کنند.   و آنگاه با تمام نیروی خویش ، گامهای تعالی  را استحکام میبخشند.   فاتحان به زمین می افتند اما بر زمین نمی مانند   و در امتداد صعود بلند خویش، جان سخت و پر توان   معنای ناخوش سقوط را   منکوب می کنند ................   فاتحان می دانند که نه سرنوشت،شرنگ تلخ شکست   به کامشان می ریزد   و نه بخت، جام پیروزی در کفشان می نهد.   فاتحان همیشه گناه خطاهای خویش را بر دوش می گیرند   در اندشه های خویش ، سازندگی را جستجو می کنند   و در دل هر چیز، دست به سوی خوبیها می گشایند.   دستانشان ایجاز بهار است،که به یمنش   زردترین ساقه ها بارور شوند   و به گل نشینند. .....................   فاتحان به راهی که بر می گزینند مومنند   سخت و ناهموار ، شاید  و به چشم دیگران، بی سرانجام و ناگوار.   فاتحان واژه ی صبر را می شناسند   آنها می دانند که: ارزش هر چیز به عمری است   که درآن صرف می کنی

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شاهين

سلام مليكا مطلب بسيار جالبي نوشتي اميدوارم هميشه موفق باشي . و از فاتحاني باشي كه هرگز نوميد نميشوي.

آنا

سلام به دوست دوست داشتنی خودم.!!! خوبی ؟ اوضاع احوال چطوره؟؟ راستش ميخوام پست آخرمو بخونی و اگه ميتونی تو اين برنامه با ما بيای. خيلی خيلی خوشحال ميشم روی ماهت رو ببينم. منتظر جوابت هستم عزيزم.

k2

سلام مليکا خوبی ؟ من واسه برنامه توچال ميرم هم کوه و هم ديدن همه بچه ها شما هم بياين خوشحال ميشيم فکر ميکنم خوش بگذره

ملیکا

خیلی باید جالب باشد! صعود به توچال با کوه نویسان خوب و عزیز و دوست داشتنی!!!...مخصوصا با آنا که خیلی دوست دارم ایشون را ببینم. ولی.... هنوز نمیدانم! حتما اطلا ع خواهم داد.

مشولی

سلام بر مليکا مسافر شهرهای دور اومدم تا بهت خبر بدم و ازت بطور اختصاصی دعوت کنم ٬ ديدم ای بابا دير رسيدم دوست داريم همه بچه ها دور هم باشند پس سعی کن حتما بيای . به اميد ديدار .

helen

سلام مليکا جان اميدوارم حالت خوب باشه عزيزم . ببينم شما قصد نداری آپ کنی ؟؟؟فکر کنم البته فکر کنم وقتش شده ديگه !!!

مليکا

از اين تصادف جالب خيلی خوشحالم و ممنون که از نوشته هام خوشت اومده

بیکران

غره مشو که مرکب مردان مرد را ، در سنگلاخ بادیه ها فکنده اند نومید هم مباش ، که رندان جرعه نوش ، گاهی با یک ترانه به مقصد رسیده اند . بسیار متن جالبی بود . لدت بردم و بدرود

علی

سلام ملیکا اگه میشه منو هم عضو گروه کوهنوردی کن!