فانوس دریای پارس

نام وبلاگ فانوس بود که برای پاسداری از نام تاریخی خلیج پارس نام آن را فانوس دریای پارس می گذارم

تا به حال توجه فرمودید که از زمان تابش نخستین پرتو خورشید فکر، به برج و باروی شهر ذهنمان تا زمان سلطنت سلطان خواب، و گاهی حتی در ادامه د ر زمان سلطنت این پادشاه قدرتمند هم، افکار بدون هیچ ایست بازرسی و بدون ارائه دادن کارت شناسایی و بدون شناخت از هدف ورود و خروجشان، به راحتی به شهر بسیار خصوصی ذهن ما رفت و آمد می کنند!! و ما حتی توجه نمی کنیم که گاه افکار مهاجم چه بلایی  بر سر شهری که سرنوشتمان در آن ورق می خورد، می آورند! و ارتش افکار مهاجم با اجازه ی ورود خودمان به راحتی باعث تضعیف روحیه و تخریب شادی ما می شوند و اعتماد به نفس و توانایی تفکر آگاهانه و روشن را از بین می برند..... برخی از ما که ادعای روشنفکر بودنمان می شود، به علم تغذیه اهمیت خاصی می دهیم و در انتخاب خوراک و رژیم غذایی خود وسواس خاصی نشان می دهیم ولی از تغذیه ی ذهنمان غافل می شویم.  

یادآوری: این خود ما هستیم که می توانیم افکارمان را انتخاب کنیم! ما حتماً باید به شدت و دقت از شهر افکارمان پاسداری کنیم و یک ایست بازرسی هوشیار ;حتی در زمان خواب; در ورودی و خروجی شهر قرار دهیم. به جای اینکه اجازه دهیم آنها ما را انتخاب کنند، ما منتخب آنها باشیم!...

ما حتی از شرایط شهر نیز آگاه نیستیم. و نمی دانیم الان کجا این ارتش افکار مهاجم  مشغول انجام وظیفه ی خود می باشد! افکار می آیند و می زوند و ما حتی متوجه روند تفکراتمان هم نیستیم. فقط گاه احساس کسلی و گاه احساس غم و گاه احساس عدم اعتماد به نفس می کنیم! این جاست که این لشکر تخریب خود را انجام داده اند و جای خود را به یک لشکر تازه نفس داده اند.

یاد آوری: پی در پی شهردار شهر را فرا بخوانیم و بپرسیم که الان شهر در چه وضعیتی قرار دارد! یعنی آنقدر در تفکراتمان غوطه ور نباشیم که هویت آنها را نشناسیم. سرباز دشمن را به جای سرباز خودی در آغوش نکشیم! انسان حق انتخاب دارد! پس در انتخاب افکار توجه داشته باشیم و افکار سازنده، زنده، شاد و پویا را جایگزین افکار مخرب نماییم! تا لبریز از انرژی ، اعتماد به نفس، شادی و امید زندگی کنیم!

بر افکارمان حاکم باشیم تا بر سرنوشت خود حاکم باشیم!

 پادشاه باش و پادشاهی کن!

 

نوشته شده توسط ملیکا شریعتی یار در شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ | لینک ثابت نظرات ()